Zo werken Etsy’s Offsite Ads

Etsy adverteert listings online: in zoekmachineresultaten, social media sites en apps, Etsy Publishing Partner sites en Google Display Netwerk sites. Etsy biedt deze service zonder kosten vooraf voor jou: je betaalt alleen advertentiekostenals je iets verkoopt.

Jouw listings kunnen worden toegevoegd aan deze advertenties. Etsy kan naar eigen inzicht je listings automatisch adverteren met onze partners.

Offsite Ads kan voor jouw shop optioneel zijn, afhankelijk van de omzet die je de afgelopen 12 maanden op Etsy hebt gerealiseerd.

Lees Etsy’s Advertentiebeleid.

Lees meer over Offsite Ads:

Zo werken Etsy’s Offsite Ads

Je hoeft niets te doen om in aanmerking te komen voor Etsy’s Offsite Ads. Etsy werkt met partnerwebsites en netwerken om je listings op hun pagina's te promoten. We sturen hun alle listinginformatie van Etsy, waaronder de beschrijvingen, foto's, titels en meer van de listings. Het advertentie-algoritme van de website gebruikt deze details om een match te maken tussen een zoekopdracht of profielinfo van een gebruiker en je listingadvertentie. Ze tonen de meest relevante items voor ieder gebruikersprofiel en/of de zoekopdracht. 

Kan ik kiezen welke listings Etsy promoot?

Ons team van reclame-experts werkt samen met partnerwebsites en netwerken om listings van Etsy verkopers te promoten. Actieve listings worden geadverteerd op basis van wat het beste werkt op ieder kanaal.

Om de kans op promotie van je listings te vergroten, kun je de kwaliteit van je listings verbeteren. De meeste websites hanteren criteria voor geadverteerde listings, die je beter kunt afstemmen door het verbeteren van je listingkwaliteit.

Lees meer over online adverteren.

Meld je aan voor een gratis Etsy U-workshop om meer over adverteren op Etsy te leren. 

Zijn er kosten aan verbonden als iemand een item koopt via een Offsite Ad?

De kosten voor Offsite Ads zijn afhankelijk van de omzet die je de afgelopen 365 dagen op Etsy hebt gerealiseerd:

 • Is je omzet lager dan USD 10.000, dan wordt er een tarief van 15% in rekening gebracht op een bestelling die wordt toegeschreven aan een Offsite Ad. Dit tarief is van toepassing op het verkoopbedrag vóór toepassing van de advertentiekosten.
 • Is je omzet minstens USD 10.000, dan kom je in aanmerking voor het kortingstarief van 12%. 

Het tarief voor Offsite Ads bij een bestelling bedraagt maximaal USD 100, ongeacht of het totaalbedrag van een bestelling is toe te schrijven aan een Offsite Ad. Lees hoe bestellingen worden toegeschreven aan Offsite Ads.

Ben je een verkoper met een andere shopvaluta dan USD, dan wordt je totaalbedrag van een bestelling omgerekend naar USD op basis van de wisselkoersen die Etsy gebruikte bij de verwerking van je verkoop.

We kijken iedere maand naar je omzet om je tarief te bepalen.

Lees meer over Etsy tarieven in ons Kosten & Betalingenbeleid.

Hoe kom ik erachter welk tarief voor mij van toepassing is?

Je kunt je tarief zien op je Shop Dashboard.

Hoe bestellingen worden toegeschreven aan Offsite Ads

Als een koper doorklikt op een Offsite Ad die een van je listings promoot en vervolgens binnen 30 dagen een aankoop doet in je shop, wordt/worden die/deze bestellingen toegeschreven aan de advertentie. Er worden alleen kosten aan je in rekening gebracht als een shopper op een advertentie voor een van je listings klikt en een aankoop doet in je shop. Als een shopper op een advertentie klikt voor je item, maar geen aankoop doet, betaal je geen kosten.

Als je verkoopt naar aanleiding van een advertentie met items van een andere verkoper, dan betaal je geen advertentiekosten. 

Kunnen meerdere bestellingen worden toegeschreven aan één klik op een advertentie?

Als een member op een advertentie klikt en binnen een periode van 30 dagen meerdere keren een aankoop doet in je shop (in afzonderlijke bestellingen), zijn op iedere bestelling kosten voor Offsite Ads van toepassing.

Waar Etsy adverteert

Etsy betaalt vooraf de kosten om je listings te adverteren op bepaalde social media sites en apps, in zoekmachineresultaten, op partnersites en het Google Display Netwerk. 

De diensten die we adverteren kunnen door de tijd heen veranderen.

Offsite Ads kanalen

Etsy Offsite Ads kunnen verschijnen in de zoekmachineresultaten, op platforms, en de partners and social media sites listed in the Offsite Ad Channels list

 • Google
 • Facebook
 • Instagram
 • Pinterest
 • Bing
 • Etsy Publishing Partner Sites
 • Google Display Netwerk

Wat is het advertentiebeleid van de websites waarop Etsy adverteert?

Alle diensten in de Offsite Ads kanalen hebben weer hun eigen beleid dat bepaalt of jouw listings daar wel of niet mogen verschijnen. Deze diensten kunnen strengere regels hebben voor aanstootgevende/18+ inhoud en verboden items.

Wil je weten of je listings wel of niet in aanmerking komen voor adverteren, lees dan de algemene voorwaarden voor de dienst:

Wat zijn Etsy Publishing Partners?

Een Etsy Publishing Partner is een website met speciaal samengestelde catalogi waarin Offsite Ads listings kunnen verschijnen. Op je Offsite Ads dashboardkun je zien welke bestellingen worden toegeschreven aan Etsy Publishing Partners. 

Huidige goedgekeurde Etsy Publishing Partners: 

Wat is het Google Display Netwerk?

Google Display Netwerk (GDN) is een publicatienetwerk waarop we voor specifieke doelgroepen kunnen adverteren. Dankzij GDN kunnen we ons op kopers richten op verschillende sites, zelfs als ze niet actief op zoek zijn.  

Er zijn ruim twee miljoen websites waarop GDN je listing kan adverteren, waaronder YouTube, Gmail, Weather.com, AOL en MSN. Deze sites kunnen wekelijks veranderen op basis van kopersgedrag.  

Zijn Etsy's Offsite Ads optioneel?

Alle verkopers worden automatisch aangemeld voor Offsite Ads. Sommige kopers kunnen kiezen of ze wel of niet willen deelnemen.

De mogelijkheid om je af te melden voor Offsite Ads is afhankelijk van de omzet van je shop de afgelopen 365 dagen:

 • Als je de afgelopen 365 dagen meer dan USD 10.000 hebt omgezet op Etsy, profiteer je het meeste van Offsite Ads. Je moet gedurende de tijd dat je shop open is deelnemen en je ontvangt het gereduceerde tarief voor adverteren.
 • Als je de afgelopen 365 dagen minder dan USD 10.000 hebt omgezet op Etsy, dan zijn Offsite Ads optioneel. Kies je er echter voor om van deze dienst gebruik te maken, dan zorgt ons team van experts voor het adverteren zonder investering vooraf voor jou: een geweldige mogelijkheid om je onderneming te laten groeien.

We kijken iedere maand naar je omzet. Zodra je meer dan USD 10.000 hebt omgezet in een periode van 365 dagen, moet je gaan deelnemen aan Offsite Ads. 

Je kunt uitrekenen hoeveel je de afgelopen 365 dagen hebt verdiend op Etsy door naar je Statistiekenpagina in Shopmanager te gaan en een periode in te stellen.

Je afmelden voor Offsite Ads:

 1. Op Etsy.com, klik je op Shopmanager.
 2. Klik op Instellingen.
 3. Klik op Offsite Ads.
 4. Klik op Stop met het promoten van mijn producten.
 5. Bevestig dat je op Etsy kiest voor  Stop met het promoten van mijn producten.
 6. Bevestig Stop met het promoten van mijn producten.

Als jij je wilt aanmelden voor Offsite Ads, ga je naar de Offsite Ads pagina en klik je op Offsite Ads herstarten.

Hoe werkt Betalen bij partner op Google?

Betalen bij partner is een feature van Google Shopping waarmee kopers in de VS items van Amerikaanse verkopers direct vanuit de listings op Google kunnen kopen.

Als jij bent aangemeld voor Offsite Ads, nemen we jouw advertenties ook op in gratis productlistingruimtes in het Google shopping tabblad (waar je normaal gesproken geen Offsite Ads-tarief hoeft te betalen. 

Deze functie is alleen beschikbaar op deze gratis listings, dus er zijn geen extra kosten voor deelname aan dit programma, of als een koper via Google afrekent met Betalen bij partner in plaats van het afrekenen op Etsy te voltooien.

Items met een waarde van USD 35 of meer kunnen via Google Shopping verkocht worden. 

Om in aanmerking te komen voor opname in Buy on Google, moeten verkopers: 

 • Deelnemen aan Etsy Offsite Ads
 • Gevestigd zijn en verzenden vanuit het vasteland van de VS.
 • Aangemeld zijn voor Etsy Payments
 • Gratis verzending aanbieden

Bovendien komen de volgende soorten vermeldingen niet in aanmerking voor opname in Buy on Google:

 • Producten die aanpassing/customization vereisen (Producten waarbij aanpassing optioneel is, maar niet vereist, komen in aanmerking)
 • Gebundelde dienstenpakketten
 • Producten verkocht met periodieke facturering, zoals abonnementen
 • Items die een geplande levering vereisen, of levering per vracht
 • Onderdelen die nodig zijn voor de werking van een voertuig (voertuigaccessoires zijn toegestaan)
 • Producten met vereisten inzake leeftijds- en/of identiteitscontrole
 • Medische hulpmiddelen

Etsy adverteert listings overal op internet, onder meer in zoekmachineresultaten en social media-apps zoals Facebook. Etsy biedt deze service zonder kosten vooraf voor jou: je betaalt alleen advertentiekosten als je iets verkoopt.

Als je een verkoop doet naar aanleiding van één van Etsy’s Offsite Ads, betaal je advertentiekosten voor die bestelling.

De kosten voor Offsite Ads zijn afhankelijk van de omzet die je de afgelopen 12 maanden op Etsy hebt gerealiseerd:

 • Heb je minder dan USD 10.000 aan omzet gerealiseerd, dan wordt er 15% aan kosten in rekening gebracht op het totaalbedrag van een bestelling die aan een Offsite Ad wordt toegeschreven.
 • Is je omzet minstens USD 10.000, dan kom je in aanmerking voor het kortingstarief van 12%. 

Het tarief voor Offsite Ads bij een bestelling bedraagt maximaal USD 100, ongeacht of het totaalbedrag van een bestelling is toe te schrijven aan een Offsite Ad.

Ben je een verkoper met een andere shopvaluta dan USD, dan wordt je totaalbedrag van een bestelling omgerekend naar USD op basis van de wisselkoersen die Etsy gebruikte bij de verwerking van je verkoop.

Als een koper doorklikt op een Offsite Ad die een van je listings promoot en vervolgens binnen 30 dagen een aankoop doet in je shop, wordt deze bestelling toegeschreven aan de advertentie.

Er worden alleen kosten aan je in rekening gebracht als een shopper op een advertentie voor een van je listings klikt en een aankoop doet in je shop. Als een shopper op een advertentie klikt voor je item, maar geen aankoop doet, betaal je geen kosten.

Alle verkopers worden automatisch aangemeld voor Offsite Ads. Sommige kopers kunnen kiezen of ze wel of niet willen deelnemen.

De mogelijkheid om je af te melden voor Offsite Ads is afhankelijk van de omzet van je shop de afgelopen 365 dagen:

 • Als je de afgelopen 365 dagen meer dan USD 10.000 hebt omgezet op Etsy, profiteer je het meeste van Offsite Ads. Je moet gedurende de tijd dat je shop open is deelnemen en je ontvangt het gereduceerde tarief voor adverteren.
 • Als je de afgelopen 365 dagen minder dan USD 10.000 hebt omgezet op Etsy, dan zijn Offsite Ads optioneel. Kies je er echter voor om van deze dienst gebruik te maken, dan zorgt ons team van experts voor het adverteren zonder investering vooraf voor jou: een geweldige mogelijkheid om je onderneming te laten groeien.

We kijken iedere maand naar je omzet. Zodra je meer dan USD 10.000 hebt omgezet in een periode van 365 dagen, moet je gaan deelnemen aan Offsite Ads. 

Je afmelden voor Offsite Ads:

 1. Op Etsy.com, klik je op Shopmanager.
 2. Klik op Instellingen.
 3. Klik op Offsite Ads.
 4. Klik op Stop met het promoten van mijn producten.
 5. Bevestig dat je op Etsy kiest voor  Stop met het promoten van mijn producten.
 6. Bevestig Stop met het promoten van mijn producten.

Als je je wilt aanmelden voor Offsite Ads, ga je naar de Offsite Ads pagina en klik je op Offsite Adsherstarten.

Did this help?
Why didn’t this article help you? (select all that apply, required question)

Thanks for your feedback!

Heb je nog vragen?

Neem contact op met Support