Zo werken Etsy’s Offsite Ads

Etsy adverteert listings overal op internet, onder meer in zoekmachineresultaten en social media-apps zoals Facebook. Etsy biedt deze service zonder kosten vooraf voor jou: je betaalt alleen advertentiekosten als je iets verkoopt.

Jouw listings kunnen worden toegevoegd aan deze advertenties. Etsy kan naar eigen inzicht je listings automatisch adverteren met onze partners.

Tot 4 mei 2020 worden er geen kosten in rekening gebracht voor bestellingen die voortkomen uit Offsite Ads. Als je na 4 mei een verkoop doet naar aanleiding van een klik op één van Etsy’s Offsite Ads, betaal je advertentiekosten voor die bestelling. Als je een verkoop doet naar aanleiding van een klik die vóór 4 mei plaatsvond, worden er geen kosten in rekening gebracht.

Offsite Ads kan voor jouw shop optioneel zijn, afhankelijk van de omzet die je de afgelopen 12 maanden op Etsy hebt gerealiseerd.

Lees meer over Offsite Ads:

Heb je feedback over Offsite Ads, laat het ons dan weten.

Zo werken Etsy’s Offsite Ads

Je hoeft niets te doen om in aanmerking te komen voor Etsy’s Offsite Ads. Etsy werkt met websites als Google en Facebook om je listings op hun pagina's te promoten. We sturen hun alle listinginformatie van Etsy, waaronder de beschrijvingen, foto's, titels en meer van de listings. Het advertentie-algoritme van de website gebruikt deze details om een match te maken tussen een zoekopdracht of profielinfo van een gebruiker en je listingadvertentie. Ze tonen de meest relevante items voor ieder gebruikersprofiel en/of de zoekopdracht. 

Kan ik kiezen welke lisitings Etsy promoot?

Ons team van reclame-experts werkt samen met websites als Google en Facebook om listings van Etsy verkopers te promoten. We adverteren listings op basis van wat het beste werkt op ieder kanaal.

Om de kans op promotie van je listings te vergroten, kun je de kwaliteit van je listings verbeteren. De meeste websites hanteren criteria voor geadverteerde listings, die je beter kunt afstemmen door het verbeteren van je listingkwaliteit.

Lees meer over online adverteren.

Zijn er kosten aan verbonden als iemand een item koopt via een Offsite Ad?

Tot 4 mei 2020 worden er geen kosten in rekening gebracht voor bestellingen die voortkomen uit Offsite Ads. 

 • Als je na 4 mei een verkoop doet naar aanleiding van een klik op één van Etsy’s Offsite Ads, betaal je advertentiekosten voor die bestelling. 
 • Als je een verkoop doet naar aanleiding van een klik die vóór 4 mei plaatsvond, worden er geen kosten in rekening gebracht.

Lees hoe bestellingen worden toegeschreven aan Offsite Ads.

De kosten voor Offsite Ads zijn afhankelijk van de omzet die je de afgelopen 365 dagen op Etsy hebt gerealiseerd:

 • Is je omzet lager dan USD 10.000, dan wordt er een tarief van 15% in rekening gebracht op een bestelling die wordt toegeschreven aan een Offsite Ad. Dit tarief is van toepassing op het verkoopbedrag vóór toepassing van de advertentiekosten.
 • Is je omzet minstens USD 10.000, dan kom je in aanmerking voor het kortingstarief van 12%. 

Het tarief voor Offsite Ads bij een bestelling bedraagt maximaal USD 100, ongeacht of het totaalbedrag van een bestelling is toe te schrijven aan een Offsite Ad.

Ben je een verkoper met een andere shopvaluta dan USD, dan wordt je totaalbedrag van een bestelling omgerekend naar USD op basis van de wisselkoersen die Etsy gebruikte bij de verwerking van je verkoop.

We kijken iedere maand naar je omzet om je tarief te bepalen.

Lees meer over Etsy tarieven in ons Kosten & Betalingenbeleid.

Hoe kom ik erachter welk tarief voor mij van toepassing is?

Voordat we kosten in rekening gaan brengen voor Offsite Ads, kun je zien welk tarief voor jou geldt. Deze informatie is vóór 1 mei 2020 beschikbaar in je Shopmanager.

Hoe bestellingen worden toegeschreven aan Offsite Ads

Als een koper doorklikt op een Offsite Ad die een van je listings promoot en vervolgens binnen 30 dagen een aankoop doet in je shop, wordt/worden die/deze bestellingen toegeschreven aan de advertentie. Er worden alleen kosten aan je in rekening gebracht als een shopper op een advertentie voor een van je listings klikt en een aankoop doet in je shop. Als een shopper op een advertentie klikt voor je item, maar geen aankoop doet, betaal je geen kosten.

Als je verkoopt naar aanleiding van een advertentie met items van een andere verkoper, dan betaal je geen advertentiekosten. 

Kunnen meerdere bestellingen worden toegeschreven aan één klik op een advertentie?

Als een member op een advertentie klikt en binnen een periode van 30 dagen meerdere keren een aankoop doe in je shop (in afzonderlijke bestellingen), zijn op iedere bestelling kosten voor Offsite Ads van toepassing.

Waar Etsy adverteert

Etsy betaalt vooraf de kosten om je listings op de volgende websites te adverteren:

 • Google
 • Facebook
 • Instagram
 • Pinterest
 • Bing

De diensten die we adverteren kunnen door de tijd heen veranderen.

Wat is het advertentiebeleid van de websites waarop Etsy adverteert?

Deze diensten hebben weer hun eigen beleid dat bepaalt of jouw listings daar wel of niet mogen verschijnen. Deze diensten kunnen strengere regels hebben voor aanstootgevende/18+ inhoud en verboden items.

Wil je weten of je listings wel of niet in aanmerking komen voor adverteren, lees dan de algemene voorwaarden voor de dienst:

Zijn Etsy's Offsite Ads optioneel?

Alle verkopers worden automatisch aangemeld voor Offsite Ads. Sommige kopers kunnen kiezen of ze wel of niet willen deelnemen.

De mogelijkheid om je af te melden voor Offsite Ads is afhankelijk van de omzet van je shop de afgelopen 365 dagen:

 • Als je de afgelopen 365 dagen meer dan USD 10.000 hebt omgezet op Etsy, profiteer je het meeste van Offsite Ads. Je moet gedurende de tijd dat je shop open is deelnemen en je ontvangt het gereduceerde tarief voor adverteren.
 • Als je de afgelopen 365 dagen minder dan USD 10.000 hebt omgezet op Etsy, dan zijn Offsite Ads optioneel. Kies je er echter voor om van deze dienst gebruik te maken, dan zorgt ons team van experts voor het adverteren zonder investering vooraf voor jou: een geweldige mogelijkheid om je onderneming te laten groeien.

We kijken iedere maand naar je omzet. Zodra je meer dan USD 10.000 hebt omgezet in een periode van 365 dagen, moet je gaan deelnemen aan Offsite Ads. 

Je kunt uitrekenen hoeveel je de afgelopen 365 dagen hebt verdiend op Etsy door naar je Statistiekenpagina in Shopmanager te gaan en een periode in te stellen.

Je afmelden voor Offsite Ads:

 1. Op Etsy.com, klik je op Shopmanager.
 2. Klik op Instellingen.
 3. Klik op Offsite Ads.
 4. Klik op Stop met het promoten van mijn producten.
 5. Bevestig dat je op Etsy kiest voor  Stop met het promoten van mijn producten.
 6. Bevestig Stop met het promoten van mijn producten.

Als je je wilt aanmelden voor Offsite Ads, ga je naar de Offsite Ads pagina en klik je op Offsite Ads herstarten.

Etsy adverteert listings overal op internet, onder meer in zoekmachineresultaten en social media-apps zoals Facebook. Etsy biedt deze service zonder kosten vooraf voor jou: je betaalt alleen advertentiekosten als je iets verkoopt.

Heb je feedback over Offsite Ads, laat het ons dan weten.

Tot 4 mei 2020 worden er geen kosten in rekening gebracht voor bestellingen die voortkomen uit Offsite Ads. Als je na 4 mei een verkoop doet naar aanleiding van één van Etsy’s Offsite Ads, betaal je advertentiekosten voor die bestelling.

De kosten voor Offsite Ads zijn afhankelijk van de omzet die je de afgelopen 12 maanden op Etsy hebt gerealiseerd:

 • Heb je minder dan USD 10.000 aan omzet gerealiseerd, dan wordt er 15% aan kosten in rekening gebracht op het totaalbedrag van een bestelling die aan een Offsite Ad wordt toegeschreven.
 • Is je omzet minstens USD 10.000, dan kom je in aanmerking voor het kortingstarief van 12%. 

Het tarief voor Offsite Ads bij een bestelling bedraagt maximaal USD 100, ongeacht of het totaalbedrag van een bestelling is toe te schrijven aan een Offsite Ad.

Ben je een verkoper met een andere shopvaluta dan USD, dan wordt je totaalbedrag van een bestelling omgerekend naar USD op basis van de wisselkoersen die Etsy gebruikte bij de verwerking van je verkoop.

Als een koper doorklikt op een Offsite Ad die een van je listings promoot en vervolgens binnen 30 dagen een aankoop doet in je shop, wordt deze bestelling toegeschreven aan de advertentie.

Er worden alleen kosten aan je in rekening gebracht als een shopper op een advertentie voor een van je listings klikt en een aankoop doet in je shop. Als een shopper op een advertentie klikt voor je item, maar geen aankoop doet, betaal je geen kosten.

Alle verkopers worden automatisch aangemeld voor Offsite Ads. Sommige kopers kunnen kiezen of ze wel of niet willen deelnemen.

De mogelijkheid om je af te melden voor Offsite Ads is afhankelijk van de omzet van je shop de afgelopen 365 dagen:

 • Als je de afgelopen 365 dagen meer dan USD 10.000 hebt omgezet op Etsy, profiteer je het meeste van Offsite Ads. Je moet gedurende de tijd dat je shop open is deelnemen en je ontvangt het gereduceerde tarief voor adverteren.
 • Als je de afgelopen 365 dagen minder dan USD 10.000 hebt omgezet op Etsy, dan zijn Offsite Ads optioneel. Kies je er echter voor om van deze dienst gebruik te maken, dan zorgt ons team van experts voor het adverteren zonder investering vooraf voor jou: een geweldige mogelijkheid om je onderneming te laten groeien.

We kijken iedere maand naar je omzet. Zodra je meer dan USD 10.000 hebt omgezet in een periode van 365 dagen, moet je gaan deelnemen aan Offsite Ads. 

Je afmelden voor Offsite Ads:

 1. Op Etsy.com, klik je op Shopmanager.
 2. Klik op Instellingen.
 3. Klik op Offsite Ads.
 4. Klik op Stop met het promoten van mijn producten.
 5. Bevestig dat je op Etsy kiest voor  Stop met het promoten van mijn producten.
 6. Bevestig Stop met het promoten van mijn producten.

Als je je wilt aanmelden voor Offsite Ads, ga je naar de Offsite Ads pagina en klik je op Offsite Adsherstarten.

Did this help?
Why didn’t this article help you? (select all that apply, required question)

Thanks for your feedback!

Heb je nog vragen?

Neem contact op met Support